Wczoraj zdecydowanie Politechniki były nasze 😉. Podczas, gdy jedna grupa „bawiła” na Politechnice Opolskiej, o czym już pisaliśmy, klasa 2b uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Wrocławskiej. Na miejscu ugościł nas Pan Radosław Szymon, który jest absolwentem Ossolińczyka. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, podczas których sprawdzali prawo Stokesa. Nabyli nowe umiejętności i doświadczenia z przyrządami laboratoryjnymi. Nie mogło się obyć bez inspirującego wykładu dr.inż. Macieja Mulaka na temat: Niespodziewane odkrycia w fizyce. Czy można się na nie przygotować? – dziękujemy, że zostawia nas Pan z problemami do przemyśleń. Na koniec
Pan Radosław pokazał nam swoje miejsce pracy i oprowadził po Narodowym Laboratorium Technologii Kwantowych, wykonał krótki pokaz i powiedział, czym zajmuje się na co dzień.
Dzień na Politechnice Wrocławskiej upłynął nam szybko i owocnie. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.
Opiekun grupy: Katarzyna Paszkowska
P.S. Bardzo dziękujemy panu dr.inż. Maciejowi Mulakowi i Radkowi za zaproszenie i jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mamy tak wspaniałego absolwenta.

Skip to content