Strona główna » Profile

Profile

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025

Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Brzegu Dolnym prowadzi rekrutację do klas pierwszych o czterech profilach.  W tworzenie i rozwój tej wyjątkowej szkoły wkładamy dużo serca i bardzo dużo pracy. Wszystko po to, aby tworzyć przyjazne, komfortowe miejsce nauki, rozwoju, gdzie proces edukacyjny realizowany jest na wysokim poziomie. Ossolińczyk to szkoła tworzona z pasją. Wiedzą o tym nasi uczniowie, których opinia jest dla nas bardzo ważna. Cieszymy się, że czują się tutaj bardzo dobrze, że wspólnie z nami tworzą miejsce, w które lubią. Dobre opinie naszych uczniów i ich rodziców przekładają się na duże zainteresowanie szkołą i bardzo dobry nabór.  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że znajdziecie tu coś dla siebie.

Tworząc ofertę edukacyjną na rok szkolny 2024/2025 wzięliśmy pod uwagę:

  • Wasze oczekiwania edukacyjne dot. profili kształcenia
  • rozwijanie Waszych pasji i zainteresowań
  • wyciągnęliśmy wnioski z dotychczasowej pracy oraz informacji uzyskanych od naszych uczniów,
  • przeanalizowaliśmy przedmioty najczęściej i najwyżej punktowane w rekrutacji na wyższe uczelnie, które umożliwią Wam dostanie się na wymarzone studia.

W roku szkolnym 2024/2025 prowadzimy rekrutację do klas o następujących profilach:

Profil humanistycznyProfil biznes klasProfil biologiczno-chemicznyProfil matematyczno informatyczny/fizyczny
Przedmioty rozszerzone i wzmocnione1. język polski
2. historia
3. język angielskizajęcia dziennikarsko-teatralne

do wyboru 2. język niemiecki lub francuski
1. biznes i zarządzanie
2. geografia
3. język angielskikonwersacje j.niemiecki/j.francuski

wzmocniony 2. język
1. biologia
2. chemia
3. język angielskidietetyka
matematyka w przyrodzie
1. matematyka
2. informatyka/fizyka (do wyboru w zależności od ilości deklaracji uczniów)
3. język angielski


dodatkowo wzmocnione zostały przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym: matematyka, informatyka/fizyka
WspółpracaWspółpraca z Uniwersytetem Wrocławskim, z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu – wyjazdy na wykłady, zajęcia, warsztaty, długoletnia współpraca z Narodowym Zakładem Ossolińskich „Ossolineum” we Wrocławiu.Współpraca z Uniwersytetem Wrocławskim, z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu – wyjazdy na wykłady, zajęcia, warsztaty, długoletnia współpraca z Narodowym Zakładem Ossolińskich „Ossolineum” we Wrocławiu.Współpraca z Politechniką Wrocławską – dodatkowe zajęcia laboratoryjne i wykłady z chemii, prowadzone przez wykładowców zatrudnionych na tej uczelni. Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. W ramach tej współpracy nasi uczniowie mogą uczestniczyć w konferencjach, wykładach, zajęciach ćwiczeniowych i laboratoryjnych z takich przedmiotów jak chociażby biologia, chemia, geografia, matematyka odbywających się na tej uczelni.
Klasa objęta patronatem PCC Rokita S.A. – program stypendialny dla 7 najlepszych uczniów z klasy
Współpraca z Politechniką Wrocławską – dodatkowe zajęcia ćwiczeniowe i wykłady z matematyki i fizyki z wykładowcami z Politechniki Wrocławskiej. Współpraca z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.
Zajęcia dodatkowekoło poetycko – teatralne, dziennikarskiekoła językowe
koło turystyczne
koło przyrodniczekoło matematyczne, koło informatyczne – dodatkowe projekty

Zapoznając się z naszą ofertą zwróćcie uwagę, nie tylko na przedmioty realizowane w rozszerzeniu, ale również na przedmioty dodatkowe wzmacniające poszczególne zajęcia. W profilach humanistycznym  oraz biznes klas wprowadziliśmy dodatkowy przedmiot matematyka w praktyce, który pozwoli naszym uczniom lepiej opanować treści zawarte w podstawie programowej z matematyki nie poszerzając podstawy programowej z tego przedmiotu. Podobne zadanie spełnia przedmiot matematyka w przyrodzie w profilu biologiczno – chemicznym, z tą różnicą, że przeznaczyliśmy na niego nieco więcej godzin. W proponowanych Wam w tym roku profilach możecie znaleźć inne przedmioty dodatkowe, rozwijające Wasze zainteresowania, takie jak; dietetyka, zajęcia dziennikarsko-teatralne czy konwersacje w języku obcym (francuski lub niemiecki do wyboru). Przedmiotów dodatkowych nie znajdziecie w profilu matematyczno – informatycznym/fizycznym, ponieważ tam wzmocniliśmy dodatkowymi godzinami przedmioty rozszerzone: matematykę oraz informatykę/fizykę (do wyboru).

W Ossolińczyku, w każdej klasie język angielski realizowany jest na poziomie rozszerzonym, a wyniki egzaminów maturalnych z tego przedmiotu są jednymi z najwyższych w powiecie. Nauka języków obcych na poziomie rozszerzonym otwiera wszystkim naszym uczniom drogę na kierunki filologiczne, niezależnie od wybranego przez nich profilu kształcenia, co ważne nie tylko na filologię angielską.

Skip to content