W poniedziałek, 8 maja w szkołach i przedszkolach ruszy ważny projekt.
👉 We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Fundacją Dbam o Mój Z@sięg wszystkie placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeg Dolny, przystępują do realizacji projektu „Czym jest higiena cyfrowa i w jaki sposób właściwie o nią zadbać”.
👉 Projekt jest współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W dniach 8-12 maja edukatorzy pod kierunkiem dr. Macieja Dębskiego przeprowadzą warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Terminarz spotkań zostanie podany w każdej placówce.
👉 Poruszone zostaną ważne tematy – odbędą się rozmowy nie tylko o zdrowiu psychicznym młodzieży, ale również o zdrowiu psychicznym nauczycieli. O tym, czy mogą na sobie polegać. Podjęte zostaną wątki dotyczące tego, jak duży wpływ ma nadużywania nowych technologii na zdrowie psychiczne, społeczne i duchowe. Poruszony zostanie temat kryzysu migracyjnego. Przedstawione zostaną dane z raportu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”

Zapraszamy do udziału uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie wezmą udział w warsztatach już w najbliższy poniedziałek i wtorek, a rodziców zapraszamy na spotkanie do szkoły 9 maja (wtorek) na godz. 18:00.

Skip to content